Studnia w ogrodzie warzywnym w Burkina Faso

Kupiliśmy hektar ziemi, ogrodziliśmy teren przed biegającymi wszędzie kozami, wykopaliśmy studnie, ale by wykorzystać cały teren na uprawy potrzeba kolejnej.

Kryterium
  • Żywność
Miejsce
  • Burkina Faso
Cegiełka 32,00 zł

Opis

By możliwa była uprawa ogródka warzywnego potrzebna jest woda. Północna część Burkina Faso to bardzo surowy, suchy sehelski klimat. Roczne opady utrzymują się na poziomie 600 mm, długotrwałe susze i wysokie temperatury i wiejący od Sahary harmattan sprawiają, że uprawianie pola jest niezwykle trudne. Projekt może się udać jedynie jeśli w ogrodzie wykopiemy studnię i będziemy odpowiednio nawadniali teren. 

Mamy już jedną studnię, ale wszystko wygląda na to, że na cale pole może nie starczy wody. Ludzie zaczęli podlewać ziemie i poziom w pierwszym źródle już bardzo się obniżył. Z uwagi na to, że niedługo pora deszczowa i kopanie nie będzie możliwe, musimy działać jak najszybciej.

Koszt budowy studni to 6400 zł, co oznacza, że potrzeba 200 osób, które zdecydują się przekazać cegiełkę o wartości 32 złotych. Ta kwota pozwoli nam zrobić odwiert na głębokość 16 metrów, taką na jakiej wodę mamy w pierwszym źródle. Prace zaczniemy jak tylko uda się zgromadzić na nie środki. 

Nasz projekt w Burkina Faso od samego początku opierał się na puszczeniu w ruch pewnej puli dobra, które napędzi do działania i jego pomnażania małą społeczność z tego zapomnianego zakątka Afryki. Przekazaliśmy rodzinom ziarno do uprawy pól i zwierzęta hodowlane, wybudowaliśmy młyn, w planach jest piekarnia. Chcemy, by do żyjących w skrajnej biedzie mieszkańców położonej na północy kraju wioski Gourcy powróciła nadzieja. Chcemy nauczyć tych ludzi przedsiębiorczości i przede wszystkim przekazać im odpowiedni pakiet startowy, dzięki któremu będą mogli zacząć spełniać swoje marzenia o pracy i możliwości godnego życia.