POSIŁEK TERAPEUTYCZNY DLA DZIECKA Z CHOROBĄ GŁODOWĄ

Ratunek dla dzieci z Demokratycznej Republiki Konga

Kryterium
  • Żywność
Miejsce
  • Kongo
Cena 10,00 zł

Opis

Kochani! 

Mam dla Was bardzo ważną wiadomość!

To jest Justin. Chłopak ma dwa lata. Pochodzi z nękanej wojnami Demokratycznej Republiki Konga. Bieda, którą aż trudno sobie wyobrazić, sprawia, że ofiarami choroby głodowej stają się tu najmłodsi. Justin cierpi na chorobę głodową. Jego historię poznałam dzięki fundacji Szymona Hołowni, Dobrej Fabryce, która wspiera szpital i ośrodek dożywiania prowadzony przez polskie Siostry od Aniołów. Chłopak trafił tam tydzień temu, tak ja dziesiątki innych każdego miesiąca. 

Mamy szanse uratować od śmierci z głodu wszystkie te maluchy. Koszt posiłku to 10 złotych. To tyle co dla nas dwie kawy, sok. Dla nich to jedyna szansa na przeżycie. 

Będę śledziła losy Justina i innych dzieciaków z Ntamugengi i wierzę, że razem z Wami uratujemy im życie i pomożemy ucieszyć się dzieciństwem być może pierwszy raz. 

Biedy na świecie jest mnóstwo, ale ja poznałam to konkretne miejsce i chcę, by głodującym maluchom nie zabrakło terapeutycznego mleka. By zyskały szansę na normalne życie. 

Agnieszka Sienkiewicz

W szpitalu w Ntamugedze działała oddział pediatryczny zajmujący się m.in. dziećmi z ostrą postacią choroby głodowej oraz Ośrodek Leczenia Choroby Głodowej, do którego trafiają dzieci z rozpoznanym niedożywieniem. Głód, to oprócz malarii, największe zagrożenie dla zdrowia i życia najmłodszych. Co 6 sekund z powodu głodu umiera na świecie dziecko, 925 milionów ludzi nie wie, czy jutro będzie miało co jeść. Wśród nich jest wielu mieszkańców wiosek położonych w sąsiedztwie naszego szpitala. Nakarmienie chorego dziecka, to nie tylko zaspokojenie głodu, to także terapia lecznicza. Zachęcamy do zakupu jednego posiłku terapeutycznego zawierającego niezbędne wartości odżywcze, przygotowanego specjalnie dla dzieci z chorobą głodową. Ruszamy na ratunek!