Narzędzia do pracy w ogrodzie

Chcemy kupić hektar ziemi, ogrodzić teren przed biegającymi wszędzie kozami, wykopać studnie i dać narzędzia kobietom, które chętnie będą uprawiały sezonowy ogródek i dostarczały na rynek warzywa.

Kryterium
  • Żywność
Miejsce
  • Burkina Faso
Koszt zestawu dla jednej rodziny 50,00 zł

Opis

O odpowiednie narzędzia do pracy na roli w Gourcy nie jest łatwo. Wszystkim rodzinom, które włączamy w nasz projekt chcemy przekazać odpowiedni sprzęt. Trwałe narzędzia wyrabia się tam najczęściej ze starych samochodowych felg. Zasada jest prosta, po roku każda z rodzin ma zapracować na to, co dostała i oddać taki sam zestaw kolejnej potrzebującej rodzinie z sąsiedztwa. To co uda się w tym czasie pomnożyć jest jej zyskiem.

Nasz projekt w Burkina Faso od samego początku opierał się na puszczeniu w ruch pewnej puli dobra, które napędzi do działania i jego pomnażania małą społeczność z tego zapomnianego zakątka Afryki. Przekazaliśmy rodzinom ziarno do uprawy pól i zwierzęta hodowlane, wybudowaliśmy młyn, w planach jest piekarnia. Chcemy, by do żyjących w skrajnej biedzie mieszkańców położonej na północy kraju wioski Gourcy powróciła nadzieja. Chcemy nauczyć tych ludzi przedsiębiorczości i przede wszystkim przekazać im odpowiedni pakiet startowy, dzięki któremu będą mogli zacząć spełniać swoje marzenia o pracy i możliwości godnego życia.