T-SHIRTY DOBREJ FABRYKI PODBIŁY SERCA W DAKARZE

Choć do rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Dakarze zostały jeszcze dwa tygodnie, w naszej zaprzyjaźnionej szkole zawodowej z internatem do nauki na pierwszym roku szykuje się już kolejna grupa 28 dziewcząt. Dzięki naszemu fundacyjnemu wysłannikowi mieliśmy okazję poznać połowę „pierwszego roku” - „Klasę A”. Na dobry początek nauki w „Foyer” i dowód tego, że o nich pamiętamy każda z 14 uczennic dostała od zarządzającej szkołą s. Ewy, koszulkę Dobrej Fabryki.

Przez najbliższe dni będą miały czas żeby poznać się nawzajem i wdrożyć w nowe dla nich szkolne życie, nowe obowiązki i pomoc s. Grażynie w opiece nad dziećmi w pobliskim sierocińcu.

Większość z dziewcząt nie pochodzi z Dakaru, ale z okolicznych rozsianych wokół senegalskiej stolicy małych miasteczek i wsi. Ich edukacja często skończyła się gdzieś na etapie szkoły podstawowej, a nierzadko też przez różne życiowe wypadki utknęła gdzieś pomiędzy klasami. Przyjęcie do szkoły zawodowej w stolicy Senegalu jest dla nich prawdziwą życiową szansą.

Oprócz nauki przedmiotów zawodowych, (szycia, gotowania, opieki na dziećmi), dwuletni pobyt w „Foyer” jest dla nich również jedyną okazją na naukę poprawnego pisania i mówienia po francusku, którego znajomość jest tu niezbędna do znalezienia dobrej pracy.

Jeśli nasze t-shirty „Dobra dobra” skradły również Wasze serca zapraszamy na zakupy. Dochód z ich sprzedaży wspiera oczywiście naszych podopiecznych.