Studnia w ogrodzie warzywnym w Burkina Faso

Chcemy kupić hektar ziemi, ogrodzić teren przed biegającymi wszędzie kozami, wykopać studnie i dać narzędzia kobietom, które chętnie będą uprawiały sezonowy ogródek i dostarczały na rynek warzywa.

Kryterium
  • Żywność
Miejsce
  • Burkina Faso
Koszt odwiertu jednego metra studni 100,00 zł

Opis

By możliwa była uprawa ogródka warzywnego potrzebna jest woda. Północna część Burkina Faso to bardzo surowy, suchy sehelski klimat. Roczne opady utrzymują się na poziomie 600 mm, długotrwałe susze i wysokie temperatury i wiejący od Sahary harmattan sprawiają, że uprawianie pola jest niezwykle trudne. Projekt może się udać jedynie jeśli w ogrodzie wykopiemy studnię i będziemy odpowiednio nawadniali teren. 

Koszt budowy studni to 1600 zł. Ta kwota pozwoli nam zrobić odwiert na głębokość 16 metrów, taką na jakiej wodę mają sąsiednie gospodarstwa. 

Nasz projekt w Burkina Faso od samego początku opierał się na puszczeniu w ruch pewnej puli dobra, które napędzi do działania i jego pomnażania małą społeczność z tego zapomnianego zakątka Afryki. Przekazaliśmy rodzinom ziarno do uprawy pól i zwierzęta hodowlane, wybudowaliśmy młyn, w planach jest piekarnia. Chcemy, by do żyjących w skrajnej biedzie mieszkańców położonej na północy kraju wioski Gourcy powróciła nadzieja. Chcemy nauczyć tych ludzi przedsiębiorczości i przede wszystkim przekazać im odpowiedni pakiet startowy, dzięki któremu będą mogli zacząć spełniać swoje marzenia o pracy i możliwości godnego życia. 

* W momencie uzbierania odpowiedniej kwoty produkt zniknie ze strony Dobroczynne24.pl